Jakie ryby warto mieć w akwarium?

Posiadacze swoje pierwszego akwarium zastanawiają się najpierw nad wyborem akwarium, no i potem nad doborem rybek do akwarium. W akwarium warto posiadać jako pierwsze rybki nieagresywne, które nie wymagają szczególnego traktowania i z łatwością sobie poradzisz z ich opieką. Ten gatunek ryb jest polecany dla początkujących akwarystów.

Więc jakie rybki dla początkującego akwarysty?

Poniżej wymienimy sobie gatunki ryb, które wymagają akwarium do 100l pojemności.

1. Platka

W tym wypadku potrzebne akwarium tylko o 50 l pojemności. W tym gatunku ryb warto wziąć pod uwagę, żeby rybki nie były spokrewnione mieczykami. W tym przypadku krzyżówki stracą swoje cechy gatunkowe.

2. Gupiki pawie oko

Jest jednym z popularnych rybek do akwarium dla osób początkujących z rybkami. W tym wypadku wymaga się akwarium o pojemności 40 l. Gatunek cechuje się prostotą rozmnażania.

3. Kardynałek chiński

Tutaj akwarium jest wymagane o pojemności 50 l. Akwarium musi być o jasnym oświetleniu, które wypełnione jest w rośliny. Ten rodzaj rybek hodować w towarzystwie innych ryb, ponieważ one nie lubią samotności.

4. Neon czerwony

Tu natomiast akwarium jest zalecane minimum 50 litrów, no i z dobrym filtrem. Zaleca się hodowanie w towarzystwie, stado powinno liczyć po 8-10 rybek. W tym przypadku akwarium nie powinno być intensywnie oświetlone.

5. Brzanka wysmukła

Również zaleca się hodować w stadzie mniej więcej około 7-8 rybek, a akwarium podobnie jak u neonowych rybek 50 l pojemności. Akwarium zaleca się przykryć, co oczywiście ma na celu chronić rybki z racji tego, że są bardzo płochliwe.

6. Molinezja

Akwarium zaleca sie o pojemności 60 l. Należy je hodować w stadzie z przewagą samic. Warto dodać, że podobno posiadanie tych rybek wpływa odprężająco. Na kogo i w jaki sposób? W tym temacie więcej przeczytasz na www.faktycznie.pl.

7. Danio Pręgowany

Zaleca się akwarium o pojemności 50 l. Można je hodować z innymi gatunkami, które nie są agresywne. Akwarium zaleca się szczelnie zamknąć.

8. Gurami Dwuplamisty

W tym przypadku gatunku rybki zaleca się akwarium o pojemności 100 l. Rybki lubiące towarzystwo, ale kilku samic.

Pamiętaj, aby nie łączyć ryb słonowodnych z słodkowodnymi, z racji tego, że mają inne wymagania dotyczące wody, których nie da się pogodzić w jednym akwarium. Nie należy łączyć ryb, które lubią być w towarzystwie z nie towarzyskimi rybkami. Wymagane jest również niełączenia rybek ciepłowodnych z zimnowodnymi, temperatura dla obu gatunków jest nie do pogodzenia.

Oczywiście kolejną rzeczą, o której warto pamiętać jest to, aby nie łączyć rybek ofiar z drapieżnikami, wiadomo z jakich przyczyn. Akwarystyka może być fascynującym hobby, które jest uważane za najbardziej uniwersalne hodowanie zwierzaków dla wszystkich osób.

Poprzedni post Zwierzęta akwariowe inne niż rybki – poznaj nasze propozycje
Następny post Ryby dla zaawansowanych akwarystów: paletki