Dlaczego warto założyć akwarium z krewetkami?

Osoby, które odkrywają krewetki akwariowe, są zafascynowani ich wyjątkowymi cechami fizycznymi, łatwością utrzymania i wieloma zaletami, które wnoszą do akwarium. Czy wiesz, że są one w stanie oczyścić dno zbiornika z łusek i zanieczyszczeń? Te małe bezkręgowce zyskują coraz większą popularność dzięki niewielkiej przestrzeni, jakiej wymagają i małej pielęgnacji. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy zwracać uwagi na ich dietę czy profilaktykę chorób.

Dlaczego warto założyć akwarium z krewetkami?

Jest wiele zalet, które sprawiają, że ten typ akwarium jest bardziej ekonomiczny, higieniczny i tańsze od akwarium. Krewetki żyją w środowisku słodkich i zimnych wód.

Na początek powinniśmy wiedzieć, że nie potrzeba dużego akwarium, wręcz przeciwnie, akwarium małej wielkości jest wystarczające i nie zaszkodzi ich dobremu samopoczuciu i jakości życia, choć zawsze można zdecydować się na średnie lub duży zbiornik. Będziesz mógł cieszyć się bardzo szczególnym i odmiennym środowiskiem wodnym w swoim domu, nie musząc poświęcać mu prawie żadnego czasu ani wysiłku, krewetki same zajmują się czyszczeniem dna z zanieczyszczeń.

Poszukujesz większej ilości nietypowych akwariów? W tym temacie specjalizuje się strona akwarysta.pl

Co jest potrzebne do założenia akwarium z krewetkami?

Żwir lub podłoże: podobnie jak w zbiornikach z rybami, wiele osób próbuje upiększyć dno za pomocą „żwiru”. Istnieje wiele rozmiarów, ale zalecamy stosowanie bardzo drobnego żwiru i dbanie o to, aby nie wpływał on na właściwości wody, takie jak jej kwasowość. Jeśli nie chcesz używać żwiru, nie ma problemu, choć być może dno będzie nieco zubożone i krewetki nie będą miały odpowiedniego wzbogacenia dla swojego trybu życia.

  • Rośliny: jest wiele roślin, które możemy zastosować, ale my polecamy mech jawajski, ponieważ w jego liściach znajdują się mikroorganizmy, którymi będą się żywić nasze krewetki. Możemy również wykorzystać bale i kamienie, aby stworzyć niepowtarzalne otoczenie.
  • Temperatura: krewetki to bezkręgowce, które żyją w bardzo zimnej wodzie, więc nie będziesz potrzebował żadnego rodzaju grzałki. Jeśli jednak posiadasz grzałkę z poprzedniego zbiornika, zalecamy ustawienie temperatury pomiędzy 18ºC a 20ºC.
  • Filtr: jeśli zapewnimy krewetkom filtr z gąbki, będziemy również oferować im dodatkowy pokarm, ponieważ mikroorganizmy będą się w nim rozmnażać. Jeśli nie chcemy używać filtra, wystarczy, że co tydzień usuniemy 10% wody i uzupełnimy ją nową. Woda: staraj się unikać stężeń amoniaku lub azotynów i zapewnij średnie pH 6,8.
  • Krewetki: Po założeniu akwarium, zalecamy dodanie 5 krewetek na początek.
Poprzedni post Jakie rybki do akwarium wybrać?
ryby Następny post Dyskowce – wymaganie, karmienie, specyfikacja akwarium