Co potrzebujesz aby złożyć akwarium?

Akwarium

Do systemów morskich zalecane jest akwarium o pojemności 76 litrów (20 galonów) lub więcej. Dla systemu słodkowodnego zaleca się, aby zacząć od akwarium 38 litrowego (10 galonów).

Filtr

Opisane w poprzednim punkcie rodzaje elementów filtracyjnych mogą być stosowane zarówno w akwariach słodkowodnych jak i morskich. W większości systemów zalecany jest filtr podżwirowy z co najmniej jedną lub dwiema rurami wznoszącymi powietrze.

Żwir

Większość rodzajów żwiru będzie działać w systemie słodkiej wody. Żwir jest wapienny (zawierający wapń) jest zalecany do systemów morskich, chociaż nie jest on zalecany do systemów słodkowodnych, które wymagają niskiego pH. Żwir powinien mieć grubość 2-3 cali na wierzchu filtra podżwirowego, aby zapewnić odpowiednią wydajność filtracji w akwarium.

Filtry zewnętrzne

Kolejnym dobrym filtrem jest jednostka filtrująca, która składa się z plastikowej komory zawieszonej na zewnętrznej stronie akwarium. Wyciąga on wodę z akwarium i przepuszcza ją zarówno przez włókno filtracyjne, jak i węgiel aktywny. Sprawia to również dobrą cyrkulację wody.

Powietrze

Istnieje wiele różnych stylów i wielkości pomp powietrznych, które mogą być używane w akwariach. Wielkość pompy powietrza zależy od wielkości używanego akwarium. Standardowe rurki powietrzne można znaleźć we wszystkich sklepach akwarystycznych. Kamień pneumatyczny powinien być umieszczony na końcu rurki i umieszczony w rurkach powietrznych. Zapewni to powietrze i cyrkulację w Twoim akwarium, a także pomoże filtrowi podszewkowemu w normalnym funkcjonowaniu. Pompy Powerhead pomagają również w cyrkulacji wody, a niektóre są wyposażone w zwężkę, która pomaga w napowietrzaniu.

Grzałka

Temperatura wody jest bardzo ważna. Jeśli występują różnice w temperaturze wody, może to prowadzić do śmierci całego życia zwierzęcia. Zalecana jest stała temperatura. Akwaria tropikalne dobrze radzą sobie w temperaturach od 23 do 28 C (73 do 82 F). Dostępnych jest wiele różnych rodzajów grzałek. Prawidłowy rozmiar zależy od ilości litrów wody w akwarium. Zazwyczaj grzałka powinna mieć dwa waty na każdy litr wody w akwarium.

Światła i reflektory

Akwarium powinno być przez cały czas przykryte. Pokrywy ograniczają parowanie, a także chronią ryby przed wyskakiwaniem z akwarium. Większość reflektorów lub kapturów jest wykonana z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Jeśli masz akwarium słonowodne, kaptur powinien być wykonany z materiału nie powodującego korozji. Wskazane jest wybranie okapu z lampą florescentną.

Poprzedni post Jakiego rodzaju filtracja jest potrzebna w akwarium?
Następny post Grzałka do akwarium. Na co zwrócić uwagę?