Wybór odpowiedniego basenu sezonowego gwarancją dobrej zabawy

Każdego roku w wielu ogródkach pojawiają się baseny ogrodowe. Jest to rozwiązanie umożliwiające spędzenie aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo to idealny sposób na ochłodę w upalne dni. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie takiego właśnie basenu.

Rozmiar ma znaczenie

Chcąc kupić basen ogrodowy, warto przede wszystkim zastanowić się nad jego odpowiednim rozmiarem. Zbyt mały zbiornik wody może okazać się niewystarczający dla starszych dzieci. Decydując się jaki rozmiar basenu wybrać, należy wziąć pod uwagę ilość osób, które będą z niego korzystać oraz ich wiek.

Starsze dzieci i dorośli mogą korzystać z dość głębokich basenów. Posiadając jednak małe dzieci, warto brać pod uwagę ich bezpieczeństwo i zdecydować się na nieco mniejszy zbiornik. Niezależnie od wielkości basenu rodzice powinni jednak ciągle nadzorować swoje pociechy podczas zabaw w basenie.

Jaki basen wybrać?

Pływać naprawdę warto. Zalety pływanie wymieniono chociażby w artykule pod adresem www.nadwrazliwosc.pl, dlatego też warto zapewnić dzieciom tę rozrywkę. Decydując się na basen dla najmłodszych, warto wybrać model dmuchany.  Dmuchany basen składa się ze specjalnych obręczy, które należy napełnić powietrzem. W ten sposób przygotowany basen należy umieścić na równym podłoży i zalać wodą. Basen dmuchany jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla najmłodszych. Zbiorniki takie są stosunkowo małe i płytkie, dlatego ich przenoszenie nie jest skomplikowane.

Dla nieco większych użytkowników idealnym rozwiązaniem jest basen rozporowy. Jest to nieco ulepszona wersja basenu dmuchanego. Basen rozporowy zawdzięcza swoją stabilność wodzie, która napiera na jego ściany. Rozporowy basen składa się z dmuchanego rękawa znajdującego się na górze ścianek oraz zbiornika wodnego. Przy rozkładaniu tego basenu konieczne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Istotne jest, by pod basenem nie znajdowały się żadne ostre elementy mogące uszkodzić jego podłogę.

Stelażowy basen sezonowy

Największym możliwym basenem sezonowym jest ten stelażowy. Basen stelażowy opiera swoją konstrukcję na specjalnych rurkach. Złożenie konstrukcji jest nieco pracochłonne, jednak basen opierający się na stelażu jest dość wytrzymały. Dlatego też idealnie sprawdzi się dla starszych dzieci i dorosłych. Basen stelażowy wymaga w większości przypadków podłączenia specjalnej pompy. Pompa basenowa umożliwia oczyszczanie wody z drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń. W przypadku tego basenu niezbędna jest również odpowiednia chemia basenowa.

Zakup basenu ogrodowego umożliwia relaks na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego w tym, że basen taki cieszy się ogromną popularnością. Szeroki wybór dostępnych modeli sprawia, że każdy z pewnością znajdzie idealną ofertę dla siebie i swojej rodziny.

Poprzedni post Czy ryby w akwarium są szczęśliwe?
Następny post Jakie rybki do akwarium wybrać?