Kim jest akwarysta?

Akwarysta zazwyczaj pracuje w części wodnej zoo lub w akwarium publicznym i zajmuje się rybami i zwierzętami wodnymi.

Akwarysta jest odpowiedzialny za karmienie ryb i zwierząt, przygotowywanie pokarmu oraz wprowadzanie wszelkich niezbędnych zmian w diecie. Są oni również odpowiedzialni za to, aby akwarium, zbiorniki lub eksponaty były czyste i wolne od glonów, aby jakość wody była utrzymywana na odpowiednim poziomie i aby temperatura była dostosowywana do potrzeb.

Ryby i zwierzęta wodne potrzebują bezpiecznego, pielęgnującego środowiska, a akwarysta dba o to, by było ono zapewnione. Sprawdzi on również, czy nie ma żadnych oznak choroby, schorzenia lub urazu.

Akwarysta pasjonuje się zwierzętami, którymi się opiekuje i bardzo dba o to, aby w niewoli żyły doskonale. Tak jak ogród zoologiczny potrzebuje opiekunów do zwierząt, tak akwarium potrzebuje również ludzi do opieki nad rybami i zwierzętami wodnymi.

Akwaryści mogą pracować w ogrodach zoologicznych, parkach rozrywki lub placówkach badawczych. Mają oni do wykonania różne czynności, które mogą się różnić w zależności od rodzaju zwierząt trzymanych w obiekcie.
Akwarysta mógłby wykonać każde z tych zadań:
– monitorować i leczyć choroby ryb
– zapewnić funkcjonowanie systemów podtrzymywania życia, takich jak pompy, grzejniki i filtry
– monitorować jakość wody
– obserwować wszelkie anomalie w zbiornikach na ryby
– czyszczenie wnętrza zbiorników na ryby i utrzymanie siedlisk podwodnych
– karmić i podawać witaminy życiu morskiemu
– tworzyć środowisko, które będzie zachwycać odwiedzających
– pobudzać umysłowo niektóre gatunki za pomocą zabawek lub wyzwań

W niektórych przypadkach akwarysta będzie podróżował do różnych miejsc, aby zebrać okazy z jezior, rzek i oceanów. Zebrane przez nich okazy muszą zostać bezpiecznie wydobyte i przetransportowane z powrotem do ośrodka. Praca akwarysty jest czasami wysoce fizyczna, ponieważ transportowanie zwierząt z jednego zbiornika do drugiego wymaga dużej siły fizycznej.

Poprzedni post Najlepsze kasyna pływające
Następny post Kilka porad jak dbać o akwarium